Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

GORDIC opět podpořil bezpečnost prvňáčků

Už pátým rokem si prvňáčci na Vysočině, ve Středočeském a Libereckém kraji odnesli dárek v podobě bezpečnostního kufříku. I v letošním roce GORDIC tento projekt nazvaný „Bezpečně do školy i do přírody“ podpořil.
Na prvňáčky čekalo první školní den překvapení v podobě  kufříků, které byly vybavené lékárničkou, reflexní páskou a přívěskem, pexesem,  omalovánkami, sáčkem na cvičky, hodinami či školními potřebami.


911602208-kufrik-3D-stredoceskyall-kopie.png

 
„Kraj Vysočina se bezpečnosti dětí věnuje systematicky a v mnoha oblastech. Vzrůstající počet dětských úrazů, ať už v silničním provozu nebo při běžných aktivitách, je patrný nejen v době letních prázdnin, ale také při návratu do školních lavic,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že nejvíce jsou ohrožení žáci prvních tříd, kteří se začínají pohybovat bez doprovodu rodičů.
 
Do prvních tříd v novém školním roce zasedlo na Vysočině 5438 žáků, v Libereckém kraji více než 5500 dětí a Středočeský kraj rozdal více než 18 tisíc kufříků. Za realizací projektu stojí nejen samotné kraje, ale i řada firem z jednotlivých regionů. 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr