Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Naší metodické konference se zúčastnilo přes 70 návštěvníků

„Legislativa 2016/2017 a její dopad na chod úřadu“. Pod tímto názvem se dne 13. 12. 2016 v Konferenčním centru City na pražském Pankráci uskutečnila metodická konference. Pro zúčastněné, kterými byli vedoucí ekonomického oddělení a vedoucí oddělení informatiky městských částí hl. m. Prahy, pro které bylo toto setkání určeno, byl připravený bohatý program s rozmanitými tématy. 
Konference probíhala celkem ve dvou blocích. V prvním se návštěvníci měli možnost dozvědět více o oblastech ekonomiky, spisové služby a kybernetické bezpečnosti. Témata jako jsou roční uzávěrky účetnictví, změny v legislativě rozpočtu a účetnictví v roce 2017, možnosti uveřejnění smluvních závazků a EET ve veřejné správě byli rozebrány v jednotlivých přednáškách. Přednášejícími byli Bohumír Čech, Martin Vašků, Martin Vrabec a Jan Dienstbier. 

„Na cestě k elektronické důvěře“, tak se jmenovala přednáška pana Miroslava Čejky, který zahájil druhý blok konference na téma nařízení eIDAS a dopady na veřejnou správu. Dále nechyběl ani příklad z praxe, kterým bylo město Černošice a přednášející Ondřej Gerstendörfer, který má na starost oblast spisové služby informačního systému GINIS. 


Metodická konference se těšila hojné účasti

Následovaly také dotazy z publika, které byly moderně pojaty formou on-line aplikace. Každý účastník měl možnost ze svého chytrého zařízení odeslat svůj dotaz, který se vzápětí promítnul na plátně v konferenčním sále.

Pozitivní ohlasy od účastníků nás potěšily a motivovaly natolik, že plánujeme uspořádat další podobná setkání i na dalších místech republiky.

Fotogalerie

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr