Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Smart Cities jsou krokem k trvale udržitelnému rozvoji měst. GORDIC má co nabídnout.

14. 9. 2016, Praha – GORDIC byl hlavním partnerem konference Smart Cities a udržitelný rozvoj 2016, která proběhla 13. září 2016 v Praze. Akci, která se věnovala potenciálu rozvoje měst díky novým technologiím a jejich použití v oblasti vládnutí, energetiky, dopravy nebo životního prostředí, pořádalo nakladatelství Sdělovací technika v Kongresovém centru hotelu Olšanka.
Vedoucí týmu SmartCities GORDIC Václav Pávek apeloval na účelnost, efektivitu a hospodárnost investic do projektů Smart Cities. Připomněl, že řada technologií pro chytrá města již v praxi existuje, jde o to, efektivním způsobem je využít ku prospěchu klientů - občanů. „Z pohledu naší nabídky se jedná například o nástroje pro interaktivní komunikaci s občanem, místní referenda, OpenData nebo s ekonomikou integrovaný Smart Metering, který nejen šetří peníze za energie, ale umožní i efektivní plánování těchto výdajů v rozpočtech municipalit,“ uvedl Pávek.

011.jpg

GORDIC se vedle své dlouhodobé orientace na informační systémy pro veřejnou správu věnuje intenzivně také oblasti kybernetické bezpečnosti a Internetu věcí. Prostřednictvím své stejnojmenné dceřiné společnosti se firma stala distributorem značky HDL a nabízí designová a bezpečná řešení automatizace budov. „Portfolio našich tří platforem a potřeby chytrých měst se tak výrazně protínají. K tomu navíc můžeme dodat více než dvacetiletou zkušenost z prostředí veřejné správy,“ připomněl analytik Ladislav Mazač. S automatizovanou expozicí HDL se mohou již za necelý týden seznámit návštěvníci pražského veletrhu bydlení For Arch. 

Také ostatní přednášející se věnovali různým aspektům budování Smart Cities i sdílení zahraničních zkušeností. Se svými přednáškami vystoupili jak zástupci samospráv, které se v oblasti Smart Cities posunuli nejdále (např. Praha 3 nebo Brno), tak odborníci z komerčních firem. 

platformy_scr.jpg
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr