Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Systém GINIS plní požadavky kybernetického zákona

Společnost GORDIC získala jako první v republice pro svůj informační systém GINIS verze 3.76 certifikát shody s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti. Potvrdil to audit provedený inspekčním orgánem A-TEST.
Inspekce zahrnovala jak posouzení standardní dokumentace systému, tak vlastní test požadovaných funkcionalit. Kladné stanovisko inspekčního orgánu znamená, že lze systém GINIS nakonfigurovat tak, aby splňoval požadavky zákona.

„Pro správnou implementaci systému je nutná analýza konkrétního provozního prostředí a zejména zasazení konfigurace do již existujícího technologického prostředí“, říká vedoucí odboru kybernetické bezpečnosti společnosti GORDIC Pavel Zacha. 

predavani-550.gif
Zleva: Generální ředitel GORDICu Jaromír Řezáč přebírá certifikát od zástupce společnosti Relsie Jana Heislera
 
Pro zvýšení bezpečnosti systému vyvinula společnost sadu bezpečnostních aplikací označovaných jako moduly Cyber Security GINIS® (CSG). Ty umožňují mj. bezpečnou správu identit, zabezpečenou komunikaci, monitoring chybových hlášení, atd. Implementací těchto komponent a zavedením řádných procesních postupů mohou úřady a firmy čelit rostoucím kybernetickým hrozbám v duchu zákona a normy pro řízení bezpečnosti informací ISO/IEC 27001.

cert550-(1).gif

A-TEST je inspekční orgán, provozovaný společností RELSIE spol. s r. o. a akreditován Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. k inspekci informačních technologií a informačních systémů. Jeho certifikáty mají mezinárodní platnost.
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr