Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Elektronický sběr žádostí o kotlíkové dotace nabídl svým občanům i Pardubický kraj

Díky Portálu občana bylo obyvatelům Pardubického kraje umožněno podávání online žádostí o kotlíkové dotace z Operačního programu Životní prostředí. Řešení ušetřilo lidem čekání v několikahodinových frontách, které se v minulosti tvořily u příslušných úřadů ve všech případech podávání tohoto typu žádostí.
Lidé si navíc mohou svoji žádost vyplnit ještě před spuštěním příjmu žádostí a na dotačním portálu kraje využít možnost předregistrace. K zahájení samotného sběru žádostí došlo 31. 10. 2017 přesně v 6:30. Během prvních 60 sekund využilo online cestu k podání žádostí hned 870 žadatelů. Celkové množství žádostí zaslaných během prvního dne atakovalo hranici jednoho tisíce. Systém pracoval bezchybně i přes obrovskou zátěž, které byl během zmíněné minuty vystaven.

prvni-minuta2.jpg

Význam i průběh online podávání žádostí zhodnotila pro internetový portál Pardubického kraje radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Hana Štěpánová: „Chtěli jsme zájemcům ušetřit dlouhé vystávání ve frontách před úřadem a musím říct, že se elektronické podávání žádostí osvědčilo. Měli jsme trochu obavy, jak to zvládnou starší lidé, ale ukázalo se, že si všichni, byť třeba za pomoci své rodiny či přátel, s elektronickými žádostmi poradili. Zatím to vypadá, že pokud budou žádosti v pořádku, mělo by se dostat na všechny žadatele, kteří dnes během dopoledne žádost odeslali.“

Portál občana
Portál občana umožňuje občanům a institucím vyřizovat si své záležitosti pohodlně z prostředí domova nebo kanceláře přes počítač, notebook nebo mobil. Představuje základ pro poskytování elektronických služeb města občanům s možností autorizace. Města či kraje ho v současné době využívají jako nástroj pro řešení životních situací prostřednictvím formulářů nebo pro správu pohledávek.
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr