Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

eOsobnosti pro rok 2018 jsou známy

Na galavečeru v Nové budově Národního muzea v Praze byly 20. 3. opět po roce ohlášeny eOsobnosti Egovernmentu. Nejvýznamnější osobnosti elektronizace veřejné správy soupeřily v několika kategoriích podle rozsahu vlivu, šlo o obce, města, kraje a centrální úřady. Hlavní ocenění si odnesl ředitel odboru hlavního architekta Ministerstva vnitra, Petr Kuchař.
Hlavním kritériem při výběru v jednotlivých kategoriích byl posun elektronizace státní a veřejné správy. Ocenění jsou vybíráni z nominací, které zaslali prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách Magazínu Egovernment jejich kolegové. V letošním roce se sešlo celkem 128 nominačních formulářů které se týkaly 35 osobností. Ocenění nebylo za jeden konkrétní projekt, ale za celkový přístup k problematice eGovernmentu.

_VHF2825_(C)foto_V_Holic.jpg

Celá soutěž se uskutečnila pod záštitou vládního zmocněnce pro ICT a digitalizaci Vladimíra Dzurilly, náměstka ministra vnitra pro ICT Jaroslava Strouhala a prezidenta ICT Unie Zdeňka Zajíčka. „Jsem opravdu rád, že v této soutěži oceňujeme nikoliv technologie, ale lidi, nadšence pro eGovernment, kteří jsou na správných místech a snaží se mnohdy nad rámec svých povinností,“ komentoval soutěž Jaromír Řezáč, ředitel generálního partnera, společnosti Gordic.

V kategorii obcí zvítězil Richard Bureš, zástupce starosty Městské části Praha 1, který je v rámci Prahy 1 iniciátorem projektů jako je komplexní vnitřní integrace ekonomických agend úřadu, podpora elektromobility, systém chytrého parkování, řešení přestupků ze zón placeného stání nebo síť chytrých košů, to vše s pokročilou integrací nebo přehledovým reportingem dat.

_VHF3067_(C)foto_V_Holic-(1).jpg
Hlavní ocenění získal a eOsobností Egovernmentu se stal Ing. Petr Kuchař, ředitel odboru hlavního architekta, MV ČR, za kterého přebral cenu  kolega Mgr. Tomáš Kroupa. Ocenění předával Ing. Jaromír Řezáč, generální ředitel společnosti GORDIC.

V kategorii měst zvítězil Radek Řechka, tajemník Městského úřadu Dobříš, který stojí například za založením městského Facebookového profilu, aplikací hlášení závad, mapou sekání městské zeleně, nebo za novými webovými stránkami města. „V současné době, asi jako všude, řešíme i u nás GDPR, kde razím heslo: Buď to uděláme pořádně, nebo vůbec. V elektronizaci nejen veřejné správy určitě platí pravidlo, že co dnes ošidíte, se vám zítra dvojnásob vymstí.“

V kategorii krajů získal první cenu Bohumil Pecold, vedoucí oddělení projektů a síťové infrastruktury Královehradeckého kraje. Svou nominaci potažmo vítězství si zasloužil celkovým přístupem k eGovernmentu a neutuchající vytrvalostí v přesvědčování vedení kraje o jeho smysluplnosti, stejně jako vstřícností při jednání s městy a obcemi. Bez jeho přičinění by Královehradecký kraj v oblasti eGovernmentu nebyl zdaleka tak funkční.

_VHF3096_(C)foto_V_Holic.jpg
Osobnosti eGovernmentu 2018

V kategorii centrálních úřadů byl nejúspěšnějším Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmentu Ministerstva vnitra. Roman Vrba řídil technickou realizaci Registru smluv, technickou realizaci nového Portálu veřejné správy, změny v základních registrech včetně prosazení příslušných legislativních změn a nových norem eGovernmentu. „Svět veřejné správy se mění, a to hlavně díky možnostem, které nabízí eGovernment. Většinou vidíme jen ty negativní dopady, ale když se podíváme, jak fungovala veřejná správa před 20 lety a dnes, je to obrovský rozdíl. Naší snahou je v maximální míře využívat možnosti, které eGovernment nabízí a na rozdíl od předchozích let se zaměřovat více na poskytování uživatelsky přívětivých on-line služeb pro občany.”

Petr Kuchař, ředitel Odboru Hlavního architekta Ministerstva vnitra ČR se pak stal absolutním vítězem a je tedy eOsobností eGovernmentu pro rok 2018. Jako ředitel útvaru s nadresortní působností disponuje význačnými analytickými schopnosti, a to jak v legislativně-technické oblasti, tak i v oblasti manažerské, kde aktivně zasahuje a řeší potenciální technické a personální kolize na vertikální a horizontální linii organizační struktury MV ČR. Petr Kuchař stojí například za e-Identifikací, úplným elektronickým podáním, nebo třeba e-Fakturací.
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr