Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

GORDIC získal ocenění českých lídrů pro Kraj Vysočina

Praha 8. 6. 2017 – Letošní ročník soutěže Ocenění českých lídrů zná své vítěze. Porota na základě ekonomických výsledků výhradně českých firem s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a více než 50 zaměstnanci ocenila nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky.
Soutěže se účastní představitelé českého kapitálu, kteří podnikají transparentně, jsou významní zaměstnavatelé a hybatelé ekonomiky. Kritériím projektu odpovídalo v letošním roce 1 306 firem. Vítězem pro kraj Vysočina se mezi 76 přihlášenými subjekty stala softwarová společnost GORDIC. 

CESKY-LIDR-KRAJE-VYSOCINA.jpg

Cílem projektu Ocenění českých lídrů je vyzdvihnout snažení a úspěchy velkých firem, které jsou v ryze českých rukách. „Díky tomuto projektu vzniká podnikatelský prostor, v němž jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. Prostor, kde mohou sdílet zkušenosti, vyměňovat si informace a mnohdy tak nacházet řešení větších či menších problémů, které je na cestě za úspěchem potkávají,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu.


Jaromír Řezáč, generální ředitel společnosti GORDIC, při přebírání ocenění na slavnostním večeru.

Do projektu byl GORDIC nominován na základě analýzy veřejně dostupných údajů zpracovaných odborným garantem, kterým je mezinárodní společnost CRIF – Czech Credit Bureau, specialista na rating a scoring firem. Předpokladem je dostupnost závěrek za rok 2014 a 2015 iRating ve stupních 1–11. Součástí registrace je zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledků posledního období (tj. roku 2016). Společnosti dále musí splňovat pravidlo 100% českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu aspoň 200 milionů korun a výše bez omezení, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě podvojného účetnictví nejméně po dobu čtyř let.

„Ocenění je odměnou za naše téměř pětadvacetileté působení na českém trhu IT řešení. Je pro nás povzbuzením k další práci,“ uvedl Marek Řezáč zodpovědný za strategický rozvoj a inovace firmy. „GORDIC si vždy zakládal na tom, že  je hrdou českou firmou. Vnímáme naši společenskou odpovědnost, platíme všechny daně v České republice a podporujeme nejrůznější kulturní, sportovní či dobročinné aktivity, ať už ty celorepublikové nebo regionální.“


Marek Řezáč, manažer pro strategický rozvoj a inovace firmy, na tiskové konferenci Ocenění českých lídrů

GORDIC je významným zaměstnavatelem v kraji s pobočkami v Praze, Brně a Ostravě. Významnou část ze zhruba 170 zaměstnanců tvoří odborníci s vysokoškolským vzděláním. V Kraji Vysočina společnost spolupracuje s celou řadou institucí, mimo jiné například s Vysokou školou polytechnickou v Jihlavě. Informační systémy a služby firmy využívají například ministerstvo obrany nebo pražský magistrát, v regionu pak například samotný Kraj Vysočina, města jako Třebíč, Nové Město na Moravě, Telč, Třešť a stovky obcí a další institucí. GORDIC se opírá o vlastní silný vývoj IT, a to zejména v oblasti informačních systémů pro veřejnou správu a Internetu věcí.

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr