Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Podporujeme ARMY TESTY

Ve středu 7. března se v Praze odehrála sportovní událost, pořádaná Asociací pro podporu aktivní zálohy, jež nese název ARMY TEST. Dopoledne svou fyzickou zdatnost předvedla družstva z 10 pražských škol, odpoledne pak bylo určeno pro zájemce z řad veřejnosti.
IMG_0883-(1).JPG

Smyslem projektu je motivovat děti i dospělé, aby byli fit a více se hýbali. "Chceme, aby si za 10 let 10 % populace tento test dalo, což je taková naše vize. Doufáme, že si toho brzy všimnou zdravotní pojišťovny a budou nějak motivovat své pojištěnce k tomu, aby byli zdraví," řekl Ludvík Cimburek, armádní instruktor a poradce Generálního štábu AČR.

IMG_1288-(2).JPG
ARMY TEST si vyzkoušel i Libor Hadrava, radní pro bezpečnost hl. m. Prahy.

Na akci jsme se setkali například s primátorkou hl. m. Prahy, Adrianou Krnáčovou, radním hl. m. Prahy, Liborem Hadravou či se zástupcem náčelníka Generálního štábu, inspektorem AČR generálmajorem Jaroslavem Kociánem. Většina hostů si ARMY TEST taktéž vyzkoušela a zhodnotila, že pravidelné a různorodé cvičení je potřeba, aby nedegradovalo tělo i mozek.

IMG_1186.JPG
VIP setkání, kterého se mimo jiné zúčastnili Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy, Ludvík Cimburek, externí poradce a koordinátor náčelníka Generálního štábu AČR pro oblast Aktivní zálohy a Petr Kos, ředitel odboru projektového řízení a podpory DEFENCE GORDIC.

Soutěžilo se v pěti disciplínách – shyby, leh-sedy, kliky, běh na dvanáct minut a dřepy čelem ke zdi. Obě pohlaví a všechny věkové kategorie měli jasně danou laťku, kterou by měli pro službu v armádě zvládnout. Drtivá většina dětí, pro které byla obtížnost zmírněna, tyto testy zvládla. S jejich fyzičkou to tedy není úplně tak špatné, jak by si někdo mohl myslet. Ludvík Cimburek se rozhodl otestovat i dospělé, kteří tráví většinu dne v kanceláři, nejméně polovina z nich však měla s řadou disciplín problémy.

IMG_0173.JPG

Organizátoři letos plánují zorganizovat více než deset ARMY TESTŮ ve vybraných krajských městech, tak neváhejte se jich zúčastnit. Aktuální informace se dočtete na facebookovém profilu ARMY TEST a GORDIC, který tento projekt podporuje.

12032018.jpg
ARMY TEST si zkusil například i zástupce náčelníka Generálního štábu, inspektore AČR generálmajore Jaroslavem Kociánem.


IMG_1286-(2).JPG
Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy při rozhovoru s Ludvíkem Cimburkem, armádním instruktorem a poradcem Generálního štábu AČR.


IMG_1633.JPG
organizátoři ARMY TESTŮ


Další fotky a video ke zhlédnutí na idnes.cz.

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr