Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

V opravdovém Smart City si technologie rozumí

Raketové tempo vývoje nových technologií chrlí každým dnem nová a nová řešení. Inovace a tendence maximální elektronizace se nevyhýbají ani obcím. Pojem Smart City se už zabydlel ve slovníku většiny vedení měst a obcí.
iStock-626231038-uprava-na-web.jpg


Online portály občana, senzory k optimalizaci dopravy, parkování, spotřeby energie, inteligentní osvětlení, které sbírá data, spoří energii a optimalizuje intenzitu osvětlení. To je jen krátký výčet řešení, které lze k pojmům Smart City a IoT bezesporu zařadit. Úspěšná implementace se však neodvíjí pouze od množství smart projektů, klíčové je především jejich propojení.

„Společnost GORDIC vyvinula IoT integrační platformou Myjordomus, která slouží právě k propojení na sobě nezávislých technologií do jednoho ekosystému. Myjordomus dává všem technologiím společnou „řeč“, aby mohly komunikovat vzájemně mezi sebou i s okolním světem,“ uvádí Ing. Marek Řezáč MSc., ředitel pro strategický rozvoj.


Bezpečný přístup k datům odkudkoliv

 Dalším důležitým bodem je fungování platforem na cloudovém řešení. Mít přístup k datům odkudkoliv je dnes standardem. Takové řešení však nesmí být na úkor bezpečnosti. IoT integrační platforma firmy GORDIC nabízí nejvyšší možné zabezpečení na úrovni bankovních systémů.


Když roste město,  roste i nutnost integrace technologií

Výhodou je možnost integrace nejen stávajících, ale i budoucích řešení. Možná to zní jako vystřižené z odvážného sci-fi příběhu, ale Myjordomus opravdu dovede připravit prostředí pro integraci technologií, které zatím ani neexistují. Takové platformy bývají často označovány jako otevřené. Otevřené ale rozhodně nesmí být hackerům a kybernetickým hrozbám, kterým dovede úspěšně čelit díky vysoké úrovni bezpečnosti, šifrované komunikaci a využití klientských certifikátů.

Celý článek naleznete zde.


 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr