Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Živě z Hradce Králové: jubilejní 20. ročník konference ISSS byl zahájen

Dnešním dnem byla zahájena konference Internet ve státní správě a samosprávě. GORDIC se akce účastní tradičně jako partner. Expozice společnosti je do zítřejšího dne příležitostí k setkání expertů nejen na kybernetickou bezpečnost a Smart Cities. Účastníci akce se mohou potkat i s projektovými manažery nebo servisními pracovníky společnosti.
17792747_10202844607671641_770631640_n.jpg

3. 4. 13:40 – Zástupci společnosti, Miroslav Wolf a Zuzana Pločková právě představili účastníkům konference ISSS první z pěti prezentací, která se věnovala elektronizaci procesů a digitalizaci dat. Do své prezentaci přizvali také Ondřeje Gerstendörfera z Města Černošice a společně představili řešení, které usnadňuje celkové schvalovací procesy na úřadě. „Jelikož máme více pracovišť, bylo zapotřebí oběh dokumentů zefektivnit a zkrátit“, zmínil Gerstendörfer. Po zavedení GINIS se oběh dokumentů a schvalovací procesy zkrátily, a to z původních třech dní na jen jeden.

3. 4. 14:20 - Jak začít se Smart Cities? Na tuto otázku odpověděl Marek Řezáč ve spolupráci s Vlastimilem Tesařem, zástupcem společnosti Microsoft. Ti vyvinuli bezpečné řešení,  díky kterým mohou „chytrá města“ sbírat a zpracovávat data efektivním způsobem z inteligentních systémů, čímž mohou zlepšit kvalitu a zefektivnit správu věcí veřejných. „IoT je strategické rozhodnutí“, zdůraznil Řezáč na závěr své prezentace.

3. 4. 16:40 - „Od chytrého úřadu po chytrá města a regiony“, tak se jmenovala prezentace Ladislava Mazače, našeho experta na Smart Cities. Ten upozornil na fakt, že Smart Cities je velmi široký pojem, který zdaleka nezahrnuje jen chytré budovy, ale také chytré parkování a dopravu, odpadové hospodářství, životní prostředí i samotnou oblast správy a řízení měst a regionů. V takových fungují úřady úsporně a efektivně a občané si vyřídí maximum svých záležitostí z pohodlí domova. 

Závěrem pak Mazač připomněl, že pro Smart Cities dokáže GORDIC využít všechny tři své platformy: GINIS, inteligentní integrační platformu pro veřejnou správu, KYBEZ, komplexní portfolio produktů a služeb k zajištění kybernetické bezpečnosti a GYBER, zahrnující technologie pro Internet věcí.

4. 4. 10:25 - Druhý den konference ISSS patřil kybernetické bezpečnosti. Jan Dienstbier společně s Janem Heislerem představili platformu KYBEZ a partnerský program. Dále se Jan Dienstbier zmínil o produktu GORDICu – DRMS, který splňuje požadavky Zákona o kybernetické bezpečnosti.

4. 4. 10:40 – Michal Řezáč a Vojtěch Hvězda právě představili bezpečnostní analytický nástroj KYBEZ BEAN, ve kterém si můžete za vaši organizaci ověřit úroveň bezpečnosti. Zároveň je připravena analýza na evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

17760322_10202844607471636_1470246115_n.jpg

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr