Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Jak lze regulovat vytápění prostřednictvím inteligentního systému?

Pro regulaci vytápění v již postavených budovách s klasickými radiátory je vhodný systém IQRC od naší dceřiné společnosti HDL Automation. Díky bezdrátové komunikaci je instalace systému nenáročná a nevyžaduje stavební úpravy.
Zónová regulace vytápění umožňuje uplatňovat individuální přístup při nastavování teplot v jednotlivých místnostech. Jednoduše, každá místnost se vytápí na požadovanou teplotu v určeném čase a netopí se např. v kanceláři mimo pracovní dobu. Na stávající klasické radiátory se nainstalují bezdrátové termostatické hlavice komunikující s řídící jednotkou. Na celý rozsáhlý komplex budov postačí jedna řídící jednotka, přes kterou se nastaví individuální teplotní režimy pro jednotlivé místnosti. Pokud uživatelům nevyhovuje nastavená teplota správcem systému, mohou ji manuálně měnit regulační jednotkou přímo v místnosti.

HDL-na-web.png

Software IQ RC slouží nejen ke vzdálenému řízení systému, ale i k získání přehledu o nastavených a reálných teplotách v čase, dosažených úspor energií a dalších statistických výstupů. Vzhledem k individuální regulaci vytápění jednotlivých místností dokáže ušetřit desítky procent na topných nákladech. Návratnost investice je tak velmi rychlá v horizontu 4 - 5 let.
 
Systém IQRC již bezproblémově reguluje vytápění v mnoha školách, administrativních budovách, hotelech, průmyslových areálech či nemocnicích. Své uplatnění nyní našel i na zimním stadionu Skalica, kde díky správnému nastavení systému IQRC bylo dosaženo 15 – 30 % úspory, s návratností investice už v průběhu třetí topné sezóny. Pan Chrenka, správce stadionu Skalica, říká: "Režim obsadenost ihráčskych šatní, kancelárii a ostatních miestností zimného štadióna je veľmi rôznorodý. Z tohoto dôvodu sme hľadali riešenie, ktoré umožní centrálne nastavovanie teplôt pre každú miestnosť individuálne."

 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr