Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Jaromír Řezáč získal prestižní Řád Vavřínu za modernizaci veřejné správy

GORDIC slaví velký úspěch. Generální ředitel, Ing. Jaromír Řezáč, získal Řád Vavřínu, který Hospodářská komora ČR již od roku 2011 každoročně uděluje významným osobnostem a podnikatelům. Prestižní ocenění za celoživotní přínos získal za práci v oblasti informačních technologií, které za účelem modernizace a digitalizace veřejné správy společnost GORDIC vyvíjí už přes 25 let. V minulosti toto ocenění získalo několik významných českých manažerů a podnikatelů, jako například většinový majitel Kofoly Jannis Samaras nebo zakladatel českého start-upu Kiwi.com Oliver Dlouhý.
GR3.JPG

Při slavnostním předávání cen v paláci Žofín Komora prezentovala Řezáčův významný vliv na modernizaci a digitalizaci české státní správy a samosprávy, pro něž již od devadesátých let GORDIC vytváří specializované informační systémy včetně metodik a komplexní podpory. Vyzdvihla zejména bezpečnou integrační platformu GINIS, která se stala standardem pro kvalitní, efektivní a transparentní práci úřadů či institucí a kterou dnes používá několik tisíc organizací a desítek tisíc uživatelů po celé zemi.

 „Ocenění si velmi vážím a motivuje mě i moje spolupracovníky posouvat se zas o něco dál. Je pro nás důkazem toho, že naše práce je pro tuto zemi skutečným přínosem. Rozhodně bychom ale na těch pověstných vavřínech nechtěli usnout. I nadále se budeme snažit vyvíjet nové a vylepšovat stávající systémy, které nejenom postupně digitalizují, zefektivňují a zprůhledňují úřadování, ale zejména umožní občanům moderní komunikaci s úřady pomocí bezpečných digitálních služeb,“ říká Jaromír Řezáč, majitel a generální ředitel společnosti GORDIC.

Vedle úspěšných IT projektů a systémů ryze české rodinné firmy, jejíž obrat přesahuje půl miliardy korun ročně, ocenila komora i Řezáčovy manažerské postupy a inspirující firemní hodnoty. Kromě slušnosti, loajality, optimismu a vysoké odbornosti totiž firma s gordickým uzlem v logu klade důraz i na hledání a rozvíjení lidského potenciálu. Podílí se také na dalších velkých výzvách 21. století, jako jsou zejména Digitální Česko, Iniciativa 202020 a Průmysl 4.0 a to v úzké spolupráci s profesními sdruženími jako jsou ICT Unie, KYBEZ, CIIRC, Národní institut pro obranu a bezpečnost a Asociace bezpečná škola.

GR.jpg

O Řádu Vavřínu
Řád Vavřínu má za cíl ocenit významné domácí i zahraniční osobnosti, které pozitivně ovlivňují naši společnost. Jednotlivé osobnosti jsou nominovány širokou veřejností. Laureáty vybírá porota Řádu Vavřínu. Řád Vavřínu zohledňuje především celoživotní dílo, společenský dopad, mezinárodní nebo jiný přesah. Uděluje se také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují Českou republiku, osobnostem, jež vytvářejí nadčasové hodnoty a jejichž činy nechávají trvalou stopu v dědictví lidstva, a dále lidem, kteří bez ohledu na osobní přínos oddaně pracují ve prospěch ostatních. Mezi laureáty tohoto ocenění patří například Zdeněk Pelc, Jiří Rückl, Šimon Pánek, Dana Němcová, Cyril Höschl, Karel Gott, Jiří Bartoška, Věra Čáslavská či Dana Drábová.

Více o slavnostním předávání ocenění se dočtete zde.
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr