Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

ISSS 2019 se neslo v duchu pozitivních hodnocení a nálad

Letošní dvaadvacátý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě Rozhodně nebyl snůškou planých vizí a mlácením prázdné slámy. Jedinečná příležitost k setkání nejvyšších státních představitelů, managementu soukromých firem a zástupců krajů, obcí a státních organizací přinesla smysluplné diskuze, odhalení řady novinek a hodnocení událostí poslední doby.
A právě na správnosti aktuálního směru, který nabrala elektronizace a digitalizace veřejné správy, se shodly téměř všechny strany napříč politickým spektrem již při úvodní moderované diskuzi. Diskuzi, která je jedním z nejpopulárnějších pasáží celé konference, ať už díky odlehčené atmosféře nebo účasti ministra a dalších představitelů nejvyšších politických i soukromoprávních pater.

isss2.jpg
Úvodní moderovaná diskuze

GORDIC přispěl k vysoké kvalitě celé konference skrze přednášky v jednotlivých sálech i poutavý stánek, který pro letošek nesl téma elektronických služeb. Hlavní sál v odpoledních hodinách prvního dne ovládl Marek Řezáč s poutavým tématem „Smart city aneb jak nepořídit zajíce v pytli“. Posluchačům nepřednášel o vzdálených vizích. Mluvil o řešeních a konceptech, které GORDIC dovede realizovat již nyní a které skutečně přeměňují města ve smart cities.

mr1.jpg
Marek Řezáč při prezentaci v hlavním sále

Další témata, která zazněla z úst představitelů firmy s gordickým uzlem ve znaku byla Portál občana a elektronické služby městu (J. Kotisa), Aktuální stav Egovernmentu aneb jsme připraveni na digitální služby? (V. Cvrček), Řízení kybernetické bezpečnosti online a datový audit (V. Hvězda), Řízení kybernetické bezpečnosti a bezpečnosti osobních údajů (F. Janů). Dále nás těší, že zazněla veskrze pozitivní slova od Libuše Nivnické, která posluchače seznámila s elektronizací a digitalizací Knihovny Jiřího Mahena v Brně při prezentaci nazvané Moderní efektivně řízená knihovna. Na tomto projektu i jeho úspěších nese GORDIC významný podíl.

isss4.jpg
Stánek GORDIC

isss3-(1).jpg
František Janů při prezentaci o řízení kybernetické bezpečnosti
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr