Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Konference Chytrý a bezpečný úřad nabídla exkurz do světa Smart City a kybernetické bezpečnosti

Dne 30. května společnost GORDIC uspořádala konferenci zabývající se tématy chytrých měst a kybernetické bezpečnosti. Vystoupila řada odborníků, kteří představili již existující chytrá a bezpečná řešení i budoucí vize a směřování těchto oblastí.
První blok přednášek věnující se problematice Smart City zahájil čestný host konference, odborník z programů Smart Prague a Smart Písek, Vladimír Zadina. Ve svém příspěvku mimo jiné zmínil, že pojem „Smart City“ již není žádný „yetti“ a poukázal na reálné případy využití chytrých řešení z českých měst a obcí. Z Konkrétních smart řešení vyzdvihnul zejména důležitost a výhody energetického monitoringu.

Na úvodní slovo Vladimíra Zadiny navázal za GORDIC Marek Řezáč, ředitel pro strategický rozvoj v oblasti internetu věcí, svými argumenty, proč by se měla města oblastí Smart City vůbec zabývat. V rámci prvního přednáškového bloku byla dále účastníkům představena dvě konkrétní chytrá řešení od společnosti GORDIC, a to nástroj pro komunikaci úřadu s občanem - Portál občana a řešení umožňující efektivní schvalování v organizaci - Elektronická podpisová kniha.

mr1.jpg
Marek řezáč, ředitel pro strategický rozvoj v oblasti internetu věcí, GORDIC

Druhý přednáškový blok byl zaměřen na téma kybernetické bezpečnosti. Úvodního slova této části se ujal prezident Českého institutu manažerů Informační bezpečnosti Aleš Špidla. Ve svém příspěvku se zaměřil především na důvody, proč by se měly úřady otázce kybernetické bezpečnosti věnovat a jakým problémům tak mohou předejít. V dalším vstupu zmínil Miroslav Čejka, ředitel odboru technického rozvoje společnosti GORDIC, nové povinnosti a výzvy e-úřadování, mezi nimiž zdůraznil především elektronické podpisy, pečetě a hybridní poštu. Na závěr přednáškového programu byli účastníci konference seznámeni s konkrétním modulem řízení kybernetické bezpečnosti a správy osobních údajů - DRMS KYBEZ a nástroji pro Elektronické skartační řízení a Správu uložených digitálních dokumentů.

kybez22.jpg
Platforma KYBEZ se komplexně zaměřuje na problematiku kybernetické bezpečnosti

Akce se konala v příjemných prostorách konferenčního centra na Pankráci.
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr