Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Kybersoutěž pro studenty pod záštitou Gordicu

Dne 25.4.2019 proběhlo na akademické půdě univerzity UJEP (Univerzita Jana Evangelisty Purkyně) v Ústí nad Labem pod záštitou rektorátu univerzity národní finále třetího ročníku Kybersoutěže pro středoškolské studenty. Zástupci firmy GORDIC, generálního partnera soutěže, se aktivně podíleli na organizaci, přípravách programu a samotném konání soutěže.

IMG_0610.JPG


Tři desítky nejlepších středoškolských studentů a 5 vysokoškoláků z celé ČR, kteří postoupili do finále z předchozích dvou kol soutěže, změřili své znalosti a zkušenosti v dopolední individuální části při řešení úloh s různým stupněm obtížnosti. V odpolední části se postupující studenti (5 vysokoškoláků a nejlepších 15 středoškoláků) rozdělili do pěti skupin a řešili obtížné a časově náročné kolektivní úlohy. Jednou z úloh bylo i psychologickou taktikou zvládnout výslech humanoida, který byl svědkem jisté události. Humanoid spontánně reagoval na průběh výslechu svou umělou inteligencí a senzitivně měnil svou reakci na zvoleném přístupu soutěžících. Odpolední část soutěže prověřila schopnost každého studenta kolektivně rozhodovat, komunikovat a pracovat v týmu.

IMG_0609.JPG
 

Pro návštěvníky finále byl připraven bohatý doprovodný program. Náplní doprovodného programu byly odborné přednášky v červené aule UJEP, kde i naše kolegyně Eliška Bartůšková představila návštěvníkům web www.vimkamklikam.cz a pohovořila o hrozbách, které na nás číhají v dnešním kyberprostoru. Zástupci naší firmy, pracující v soutěžním výboru Kybersoutěže, také do doprovodného programu připravili řadu soutěžních úkolů, které si mohl každý návštěvník zkusit vyřešit. Soutěžní úkoly obohatili také studenti SSPŠ s panem ředitelem Ing. Sáblíkem svým úkolem ve virtuální realitě a zástupci CyberG svým praktickým zadáním úkolu v oblasti hackingu. Doprovodný program zastřešovaly návštěvní stánky komerčních firem a veřejné správy, které se, jako my, podílejí na podpoře soutěže a se kterými velice rádi spolupracujeme (např. CETIN, EY, ALEF, CyberG Europe, Škoda Auto, CISCO, CORPUS, TOVEK a další).
 

Slavnostního ceremoniálu, vyhlášení výsledků a předání cen se zúčastnili také zástupci orgánů veřejné správy, které drží záštitu nad touto soutěží, na úrovni náměstků a dalších vysokých postů například z NŮKIB, GŠ Armády ČR, BIS, Vojenského zpravodajství. Cenu také předal zástupce rektora UJEP.

Děkujeme zástupcům univerzity UJEP za výbornou spolupráci a pomoc při přípravách finále Kybersoutěže. Výsledkovou listinu finále najdete na stránkách www.kybersoutez.cz.

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr