Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Nástroj CSA od firmy GORDIC finalistou soutěže IT produkt 2019

Již dvanáctým rokem oceňuje Magazín COMPUTERWORLD IT produkty, které se pozitivně odlišují od konkurentů ve svých kategoriích. Odlišnost může spočívat v celkovém inovativním pojetí i funkčním zdokonalení, zjednodušení nebo jiné výhodě.
itprodukt.jpg

V kategorii bezpečnostních řešení se do finále probojoval nástroj CSA od firmy GORDIC, který slouží k efektivnímu a dlouhodobému řízení systému kybernetické bezpečnosti organizace. Lze v něm snadno provádět analýzu či audit kybernetické bezpečnosti. Může se pyšnit nepřetržitou dostupností díky podobě webové aplikace. Uživateli i managementu tak poskytuje stále aktuální a přehledné výstupy o stavu kybernetické bezpečnosti organizace, odhaluje nedostatky i hrozby a vytváří přehledné podklady pro optimalizaci i prezentaci aktuálního stavu. Možnosti jeho využití se dají ještě rozšířit propojením s dalšími nástroji firmy GORDIC.


Schéma znázorňující základní schopnosti nástroje CSA.

Komisi, která hodnotila výjimečnost jednotlivých IT produktů, oslovily následující vlastnosti a schopnosti, kterými CSA disponuje:

- Komplexní řízení kybernetické bezpečnosti
- Metodika vycházející ze současné legislativy
- Pomoc při zavedení ISMS, ISO či vyhlášky o kybernetické bezpečnosti
- Tvorba užitečných a všcných výstupů
- Nepřetržitá dostupnost
- Evidence aktiv a hrozeb
- Bezpečnsostní audit a analýza rizik

graf.jpg
Nástroj dovede přehledně prezentovat výstupy auditu i jednotlivých analýz.

Na konci roku proběhne samotné finále soutěže IT produkt. Nicméně již finálovou účast lze považovat za úspěch, kterého si patřičně vážíme. 
 

 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr