Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Soutěž eOSOBNOST eGOVERNMENTU zná své vítěze

Nová budova Národního muzea se stala ve středu 20. 3. dějištěm slavnostního udělení cen v soutěži eOsobnost eGovernmentu. GORDIC byl, stejně jako v minulých letech, generálním partnerem této prestižní akce. Záštitu nad slavnostní akcí Magazínu Egovernment převzal vládní zmocněnec pro ICT a digitalizaci Ing. Vladimír Dzurilla, ministr vnitra Jan Hamáček a prezident ICT Unie Mgr. Zdeněk Zajíček.
V průběhu večera byly oceněny osobnosti veřejné správy, které se nejvíce zasloužily o elektronizaci a digitalizaci úřadů, měst, organizací státní správy nebo celorepublikových procesů. Hlavní cenu za celkový přínos předal Jaromír Řezáč Zdeňku Zajíčkovi. Vzhledem k dlouhodobému přínosu a aktivnímu přístupu Zdeňka Zajíčka v oblasti elektronizace nemohl nikdo z přítomných pochybovat o tom, že se ocenění dostalo do správných rukou.

_VHF0457_(C)foto_V_Holic_w(2).jpg

Kategorii centrálních úřadů se eOsobností pro rok 2019 stal Petr Landkammer, ředitel odboru informatiky ČTÚ, který mimo jiné aktivně prosazuje elektronický oběh dokumentů v úřadu a automatizaci jejich zpracování nebo realizaci skartačního řízení. V neposlední řadě významně podporuje přípravu eGovernment Cloudu. Druhé místo v kategorii obsadil Tomáš Kroupa, vedoucí oddělení strategie a standardizace na OHA MV ČR, pomyslný bronz pak převzal Jakub Holas, vedoucí Úřadu Národní rozpočtové rady, který kromě dalších aktivit dokázal učinit z úřadu teprve druhou kapitolou státního rozpočtu, která svůj systém přesune kompletně do „cloudu“.

 _VHF0457_(C)foto_V_Holic_w(3)-(1).jpg

Kategorii krajů ovládl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Kraje Vysočina za svůj aktivní a dlouholetý pozitivní přístup k elektronizaci (eHealth, Portál občana, …). Vedoucí jednotlivých odborů informatiky obsadili i zbývající pozice, konkrétně druhou Moravskoslezský Tomáš Vašica a tu třetí Plzeňská Eliška Pečenková.

_VHF0457_(C)foto_V_Holic_w(4).jpg

Obrovská konkurence byla charakteristická i pro kategorii měst a městských částí. Nejlépe si s ní poradila a prvenství si odnesla Zdena Hauerlandová, vedoucí odboru informatiky města Nymburk, kterou, jak sama podotkla, vztah k IT a technologiím provází již od školních let. Milan Čigáš, tajemník města Litoměřice, byl tím, kdo stanul na pomyslných stupních vítězů po jejím boku. Trio oceněných pak doplnil Petr Loučka, tajemník MČ Praha 17, který si z předešlé pozice vedoucího odboru IT přenesl do nové role chuť a vůli elektronizovat a šetřit tak práci, čas i peníze úřadu.

 _VHF0457_(C)foto_V_Holic_w(5).jpg

_VHF0457_(C)foto_V_Holic_w(6).jpg
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr