Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Nový sociální projekt pomůže seniorům a dětem na Praze 2

Minulý týden začala v městské části Praha 2 fungovat nadace Dvojka srdcem. Jedná se o „chytrý“ projekt v sociální oblasti. Nadační fond Dvojka srdcem, který vznikl z iniciativy místostarostky Alexandry Udženija, by měl zlepšit spolupráci mezi místními lidmi. Patronkou se stala herečka Simona Postlerová.
Cílem této nadace je prohloubení spolupráce a solidarity na Praze 2. „Jedná se vždy o konkrétní pomoc potřebným lidem, která jim dokáže zpříjemnit každodenní život. Tento typ pomoci nelze hradit z veřejných rozpočtů, proto jsme zvolili formu nadačního fondu, který je pro tento účel ideální,“ uvedla autorka hlavní myšlenky Alexandra Udženija.

IMG_8799.jpg
Alexandra Udženija, místostarostka Prahy 2 s Jaromírem Řezáčem, generálním ředitelem společnosti GORDIC

Nadace se soustředí na ty, kteří pomoc potřebují nejvíce, primárně tedy na seniory a děti. „U nás na dvojce jsme pověstní svým patriotismem. Nadační fond Dvojka srdcem bude plnit naprosto zásadní roli prostředníka. Někoho, kdo spojuje obyvatele i podnikatele z Prahy 2 a nasměruje potřebnou podporu,“  říká starostka Jana Černochová.

Dvojka srdcem by měla poukazovat na potřebné a zároveň je propojit s těmi, kdo pomoc rádi poskytnou. Několik dílčích úspěchů má nadace již za sebou, například zajištění polohovací postele a zdravotní matrace dvěma seniorkám. Jedna z obdarovaných, paní Květuška, dorazila také na představení projektu. „Moc ráda čtu, ale když jsem seděla na gauči, prochladly mi nohy. Nyní s novou postelí je to mnohem lepší a pohodlnější,“ pochvaluje si seniorka novou postel.

Prostředky na polohovací lůžka se podařilo zajistit také díky soukromým firmám na Praze 2, jejichž představitelé dorazili na prezentaci. Jaromír Řezáč, ředitel rodinné firmy GORDIC, která se věnuje vývoji informačních systémů, ocenil projekt Dvojka srdcem: „Podporujeme řadu aktivit v oblasti sociálních služeb a jsme rádi, že se můžeme podílet i na tomto skvělém projektu místostarostky Alexandry Udženija a pomoci tak lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí.“

Patronkou nadace se stala herečka Simona Postlerová, která sama na Praze 2 bydlí. „Jsem hrdá, že si tady na dvojce pomáháme a držíme pospolu. Každá taková iniciativa, která ještě prohloubí pomoc mezi lidmi, je úžasná a mám radost, že se toho mohu účastnit,“ přibližuje herečka.
 

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr