Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Šachový klub ŠK GORDIC: "Sezónu 2016/2017 hodnotíme jako úspěšnou"

Po třech letech jsme vybojovali návrat do 1. ligy, která je po Extralize druhou nejvyšší soutěží šachových družstev u nás. Náš cíl byl jednoznačný a typický pro většinu nováčků: hrát důstojnou roli a udržet se v soutěži i pro sezónu příští.
Soutěž je každoročně velmi vyrovnaná, sestavy týmů rok od roku silnější a vždy sestupují hned tři nejhůře umístěné týmy. Rozhodně se tedy nejednalo o lehký úkol.

Po slibném úvodu v podobě důležité výhry ve Zlíně jsme si vybrali i trochou té smůly, když jsme v následných třech soubojích soupeřům podlehli. Série těsných proher nás však nezlomila, ba naopak. "Tým prokázal svou vnitřní sílu v dalších pěti kolech, ze kterých si odvezl čtyři výhry a jednu remízu. Dvě kola před koncem jsme již měli jistotu udržení v soutěži a důvod k oslavám - cíle byly splněny," říká Viktor Žigo, člen týmu ŠK GORDIC Jihlava.

sachy.jpg

Na hodnocení úspěšné sezóny nic nemění ani fakt, že ŠK Gordic prohrál oba zbývající zápasy (s favorizovanými Brnem a Třincem). Výsledkem podařené sezóny je pěkné sedmé místo se ziskem 16 bodů a skóre 46,5 bodu z 88 možných.

Všichni členové týmu odváděli kvalitní výkony, nejvíce se dařilo Vojtovi Zwardoňovi (5,5 bodu z 9 partií), Lukáši Karáskovi (7 bodů z 8 partií) a Viktoru Žigovi (8,5 bodu z 11 partií).

Celkové pořadí: 
http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1663
 
Individuální výsledky ŠK GORDIC:
http://db.chess.cz/soutez.php

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr