Manage smartly
+420 567 309 136

Co je český národní zájem?

Co je to český národní zájem? Na tuto otázku se snažili najít odpověď účastníci konference, která se konala 17. října v pražském konferenčním sále České národní banky. Akce se zúčastli ministr financí Andrej Babiš, ředitel zahraniční kanceláře Pražského hradu Hynek Kmoníček i zástupci významných komerčních firem z oblastí energetiky, finančnictví nebo IT.
Generální ředitel společnosti GORDIC® Ing. Jaromír Řezáč stručně zhodnotil současnou situaci na ICT trhu v České republice. Ani zákazníkům ani dodavatelům podle něho neprospívá, že vystrašení zadavatelé při hodnocení nabídek preferují téměř výhradně cenu před funkčností, odpovědností a stabilitou.


Ing. Jaromír Řezáč na konferenci Český národní zájem

V souvislosti s diskutovanými českými národními zájmy Jaromír Řezáč připomněl, že při výběru dodavatelů jsou zcela opomíjena fiskální kritéria: „Přitom například v oblasti informačních technologií platí, že v případě, kdy stát využije 100% českého dodavatele, vrací se 63% vynaložených prostředků zpět do státního rozpočtu, případě IT dodavatele se zahraničním vlastníkem pouze 36%,“ uvedl Řezáč. České ICT firmy odvedly za posledních více 20 let do rozpočtu miliardy korun a zaměstnávají stovky vysoce kvalifikovaných lidí.

Ing. Jaromír Řezáč na konferenci Český národní zájem

GORDIC News

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr