Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Co je český národní zájem?

Co je to český národní zájem? Na tuto otázku se snažili najít odpověď účastníci konference, která se konala 17. října v pražském konferenčním sále České národní banky. Akce se zúčastli ministr financí Andrej Babiš, ředitel zahraniční kanceláře Pražského hradu Hynek Kmoníček i zástupci významných komerčních firem z oblastí energetiky, finančnictví nebo IT.
Generální ředitel společnosti GORDIC® Ing. Jaromír Řezáč stručně zhodnotil současnou situaci na ICT trhu v České republice. Ani zákazníkům ani dodavatelům podle něho neprospívá, že vystrašení zadavatelé při hodnocení nabídek preferují téměř výhradně cenu před funkčností, odpovědností a stabilitou.


Ing. Jaromír Řezáč na konferenci Český národní zájem

V souvislosti s diskutovanými českými národními zájmy Jaromír Řezáč připomněl, že při výběru dodavatelů jsou zcela opomíjena fiskální kritéria: „Přitom například v oblasti informačních technologií platí, že v případě, kdy stát využije 100% českého dodavatele, vrací se 63% vynaložených prostředků zpět do státního rozpočtu, případě IT dodavatele se zahraničním vlastníkem pouze 36%,“ uvedl Řezáč. České ICT firmy odvedly za posledních více 20 let do rozpočtu miliardy korun a zaměstnávají stovky vysoce kvalifikovaných lidí.

Ing. Jaromír Řezáč na konferenci Český národní zájem

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr