Manage smartly
+420 567 309 136

GORDIC cup 2014 pomohl dobré věci

O druhém zářijovém víkendu se k nám vrátilo krásné slunečné počasí a spolu s ním i příjemné venkovní sportování. V neděli 7. září se uskutečnil již 11. ročník oblíbeného nohejbalového turnaje trojic, tentokrát pod záštitou společnosti GORDIC®: GORDIC cup 2014.
DSCN1715.jpg

Jako obvykle na účastníky čekaly dvě soutěže rozdělené na „Profi“ a „Hobby“ kategorie podle výkonnosti, která byla tradičně různorodá, od úplných amatérů po extraligové hráče a reprezentanty ČR, přičemž nechyběly ani ženské nebo smíšené týmy.

Hrálo se tradičně v příjemném sportovním areálu TJ Sokol Vršovice na čtyřech antukových kurtech (podle pravidel ČNS), kde nechybělo ani příjemné posezení v místní restaurační chatě. Na hráče čekaly hodnotné ceny. V ceně startovného na každého účastníka čekaly kromě dárkových tašek rovněž poukázky na dobré domácí klobásy, a hlavně příjemná nohejbalová atmosféra doprovázená příjemným ozvučením. Organizace turnaje směřovala především k tomu, aby si každý dobře zahrál.

Turnaj doprovázela rovněž bohatá tombola, jejíž výtěžek jde na konto Nadačního fondu Petra Koukala – reprezentanta ČR, olympionika a sedminásobného mistra ČR v badmintonu (http://www.stkprochlapy.cz/nadacni-fond). Vybrána byla nakonec krásná částka 10 670,- Kč. Úryvek z rozhovoru s Petrem Koukalem přinášíme na závěr tohoto článku. Celý rozhovor potom na samostatné straně.

Reprezentaci GORDIC Praha se dokonce podařilo turnaj v Hobby kategorii vyhrát. GORDIC Jihlava a GORDIC Brno se spolu potkaly v GORDIC derby ve čtvrtfinále play-out o 9. místo, kde byl nakonec úspěšnější tým GORDIC Brno.
V Profi kategorii samozřejmě dominovali extraligoví a ligoví borci. V napínavém finále nakonec přetlačil Start Praha s Miroslavem Sachlem na síti tým Žluté Lázně „A“ se smečařem Josefem Rezkem 10:9 ve třetím setu.

Konečné výsledky turnaje GORDIC cup 2014:

Kategorie profi:

1. Start Praha
2. Žluté Lázně "A"
3. Proudy
4. SOUK
5. - 8. Kučaband, Knedlo, Solida a Pankrác

Kategorie hobby:

1. GORDIC Praha
2. Žampach
3. Kosa tým
4. Oáza
5. - 8. Žluté Lázně "B", Čambuzy, Vršovice a Rozhodčí

Věříme, že další ročník bude minimálně rovněž tak zdařilý a jak se zdraví v nohejbalové komunitě: nohu vejš!

V. Pávek
ředitel turnaje
 

Český badmintonový reprezentant Petr Koukal: „Chlapi, choďte na preventivní prohlídky!“

Jméno Petr Koukal není potřeba sportovním fanouškům dlouze představovat, protože je už léta naší badmintonovou jedničkou. Nově se však výrazně angažuje rovněž na poli preventivní osvěty, a to formou vlastního nadačního fondu Petra Koukala.

Společnost GORDIC spol. s r. o. se stala hrdým sponzorem Nadace Petra Koukala, když na nohejbalové akci GORDIC cup 2014 propagovala nadaci Petra Koukala a výtěžek z tomboly věnovala právě na její konto.

Petře, při vší úctě ke sportovním výkonům se o Vás začalo ve zvýšené míře mluvit v souvislosti s Vaší těžkou nemocí. Jak bylo náročné se s ní psychicky srovnat?
Byl to blesk z čistého nebe. Bylo to v době, kdy se mi dařilo, a prosazoval jsem se ve světové špičce. A pak vám najednou řeknou: „Máte zhoubný nádor varlete a ještě dnes vás budeme operovat“. Pak následovala chemoterapie. Říkali mi, že už se ke sportu nebudu moct nikdy vrátit. Jsem rád, že se to nevyplnilo.

Nejenom, že jste se ke sportu vrátil, ale začal jste se výrazně angažovat v propagování možností prevence…
Ano. To, že se mi podařilo se vrátit do života, toho obyčejného i toho sportovního, bylo i díky včasnému nálezu. A to je důležité u všech druhů nádorových onemocnění. Když začnu na svých přednáškách mluvit o preventivních prohlídkách, vidím, jak těm chlapům v publiku trochu sklapne čelist a začne je hlodat špatné svědomí. Prostě péči o svoje zdraví podceňujeme. Možná proto, jak mi vysvětloval jeden lékař, že jsme život „dostali zadarmo“, neuvědomujeme si jeho hodnotu.

Váš projekt prevence se jmenuje STK pro chlapy. Proč právě toto označení a jaký je jeho cíl?
Do svého zdraví investujeme podstatně méně než do svého auta. Proto ta paralela se stanicí technické kontroly. Zatímco na pravidelné technické prohlídky jezdíme a platíme za to opakovaně peníze, na preventivní prohlídky chodí jenom 5% mužů. Chceme změnit jejich myšlení. Každé dva roky máme zákonný nárok na preventivní prohlídku zdarma. Na našem webu také upozorňujeme na to, co všechno má lékařská prohlídka obsahovat. Také to se v praxi často neděje.

V plánu byla Vaše osobní účast na nohejbalové akci GORDIC cup 2014, kde jste měli společně s Vaší přítelkyní, Gabrielou Soukalovou, úspěšnou českou biatlonovou reprezentantkou, odehrát exhibiční utkání. Nakonec jste nedorazili – copak se stalo?
Ačkoliv mám nyní kalendář opravdu nabitý, v neděli 7. 9. odpoledne jsme měli focení na Bohdalci, což je od kurtů, kde se konal GORDIC cup, jen malý kousek, takže by nám to krásně vyšlo a měli jsme to v plánu. Mně ani Gábině není nohejbal cizí a rádi bychom si ho zahráli, zvláště když bylo tak krásné počasí. Bohužel jsme ale měli autonehodu, při níž jsme měli veliké štěstí v neštěstí. Plechy nás minuly o metr a z nemocnice nás pustili ihned po prohlídkách. Oba jsme šťastní, že to dopadlo takhle dobře a mrzí nás, že jsme se nemohli zúčastnit plánované akce. Snad příště.
 
Vladimír Přech


DSCN1732.jpg
DSCN1776.jpg
IMG_20140907_090343.jpg
IMG_20140907_090352.jpg
IMG_20140907_092053.jpg
IMG_20140907_095137.jpg
IMG_20140907_133825.jpg
IMG_20140907_133834.jpg
IMG_20140907_133848.jpg
IMG_20140907_143824.jpg
IMG_20140907_144040.jpg
IMG_20140907_144339.jpg
IMG_20140907_151135.jpg

GORDIC News

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr