Manage smartly
+420 567 309 136

Projekty klientů společnosti GORDIC uspěly v soutěži EGOVERNMENT THE BEST

V pondělí 24. listopadu se v pražském Obecním domě uskutečnilo slavností vyhlášení výsledků devátého ročníku soutěže EGOVERNMENT THE BEST. Jedná o představení těch nejzajímavějších projektů elektronizace veřejné správy. Společnost GORDIC s potěšením přijala informaci o ocenění svých klientů a projektů, ve kterých figurovala jako dodavatel.

logo-(1).jpg

 
Město Kuřim získalo první místo v kategorii Projekty měst a městských částí se svým projektem REGISTR POHLEDÁVEK (RAP). Občané města získali díky tomuto řešení možnost nahlížet na stav svých pohledávek (poplatek za komunální odpad, poplatek za psa) a zadávat požadavky na změnu jejich pohledávek bez nutnosti navštívit úřad. Platbu lze zadat i sejmutím QR kódu v mobilní aplikaci internetového bankovnictví. Vedle pohledu na stav pohledávek je v nabídce i možnost zasílání upozornění na blížící se splatnost předpisu formou e-mailu.
 
Rozsáhlý a komplexní projekt VNITŘNÍ INTEGRACE ÚŘADU Středočeského kraje získal speciální ocenění. Projekt si kladl za cíl komplexní integraci informačních systémů za primárním účelem zvýšení transparentnosti krajského úřadu, zvýšení produktivity jeho práce a zjednodušení komunikace jak s centrálními úřady, tak i s organizacemi na území kraje. Jeho realizací došlo ke zvýšení efektivity, účelnosti a hospodárnosti fungování jednotlivých agend kraje.

KUSK.jpg
Ing. Zdeněk Štefek, radní Středočeského kraje, hovoří na slavnostním předávání cen EGOVERNMENT THE BEST 2014
 
Olomockému kraji se díky projektu OTEVŘENÝ OLOMOUCKÝ KRAJ - ELEKTRONIZACE, ANALÝZA A TRANSPARENTNOST PROCESŮ A JEJICH VÝSTUPŮ podařilo optimalizovat a zrychlit své klíčové procesy za pomocí jejich elektronizace. Úřadu se snadněji připravuje dokumentace pro potřeby externího i interního auditu a došlo ke zvýšení jeho transparentnosti a otevřenosti. Projekt plynule navázal na již realizované projekty a vytvořil základnu pro další rozvoj v duchu koncepce informačního systému kraje.
 
Projekt INTERAKTIVNÍ ÚŘAD - ROZKLIKÁVACÍ ROZPOČET je zaměřen na všechny, které zajímá hospodaření obce Hlušovice, zejména tedy její občany a zastupitele. Projekt zvítězil v kategorii obcí. Jeho cílem bylo zpřístupnit klíčové informace o hospodaření obce - prezentovat data o stavu rozpočtu ve srozumitelné a přehledné podobě. Obec nabídla cílový skupinám nástroj, který jim údaje o příjmech a výdajích obce právě v takové podobě poskytuje.
 
Projekt MĚSTO KROMĚŘÍŽ POKLADNÍ TERMINÁL stejnojmenného města představoval, jak už název napovídá, zřízení pokladního systému, který urychlil placení na určených místech pomoci platebního terminálu (kiosku). Ve spojení se systémem GINIS je kiosek možné umístit kdekoliv po městě a občané bez ohledu na úřední hodiny mohou provádět platby poplatků. Projekt získal třetí místo v kategorii měst.

01_Kromeriz.jpg
JUDr. Ivana Bukovská, vedoucí Odboru občansko-správních agend MěÚ Kroměříž, s cenou za třetí místo v kategorii měst a městských částí
 
 

GORDIC News

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr