Inteligentní barevné osvětlení

2 min čtení

22. 4. 2022

Barva v interiéru není jen záležitostí estetiky, ale také toho, jak se člověk bude v místnosti cítit. Barvy ovlivňují naše pocity, ale také třeba vnímání okolní teploty. Díky inteligentním světlům a aplikaci Myjordomus můžete mít doma až 16 milionů barev, které jednoduše přizpůsobíte účelu místnosti, denní době nebo aktuální činnosti.


AŽ 16 MILIONŮ BAREV PRO VAŠI CHYTROU DOMÁCNOST

Jak vyplývá z výzkumu z roku 2021, smart osvětlení najdete skoro ve 40 % českých domácností. Inteligentní světla jsou tak nejoblíbenější chytrou technologií, kterou si Češi pořizují. Popularitu si však nezískala jen možnost ovládat světla na dálku nebo je postupně stmívat pomocí posuvníku na mobilu. Ještě víc možností přináší barevné inteligentní osvětlení. Díky speciálním žárovkám a LED páskům si můžete vybrat z kombinace až 16 milionů barev a podpořit tak svůj pracovní výkon i atmosféru v místnosti.


MOŽNOSTI NASTAVENÍ BAREV CHYTRÉHO OSVĚTLENÍ

Většina barevných inteligentních žárovek a LED pásků nabízí jednoduchou instalaci a možnost ovládat je aplikací. Je však náročné ovládat každé světlo zvlášť. Proto byly do aplikace Myjordomus přidány speciální RGB widgety.
Barvu pro celou místnost nebo jednotlivá chytrá světla jednoduše vyberete na obrazovce mobilu. Svou volbu si můžete uložit do oblíbených a nehledat tak pokaždé tu správnou kombinaci R, G a B. V nastavení ale můžete i opisovat! Po přihlášení do Myjordoma si můžete uložit aktuální nastavení, které vybrala vaše rodina, nebo se podívat na posledních 5 barev, které jste v domě využili.
Samozřejmostí je pak možnost nastavení změny osvětlení podle konkrétních situací – scénářů. Váš dům pro vás automaticky připraví to, co mu poručíte. Díky propojení chytrých světel s dalšími technologiemi v domě tak vytvoříte tu správnou atmosféru pro každou příležitost, od sledování televize s rodinou po romantickou večeři.


Zdroj: MyMight https://www.mymight.com/chtejte-od-svych-svetel-vic-barev/