Podpořili jsme hospicovou péči Sdílení

2 min čtení

15. 12. 2022

Advent je obdobím setkávání se, bilancování a hodnocení uplynulého roku a také časem pomoci potřebným. Více než kdy jindy myslíme na ty, kterým osud postavil do cesty těžké překážky. Ani nám nejsou lhostejné problémy, se kterými se musí někteří lidé potýkat. 

Proto jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným a uspořádali ve spolupráci s organizací Sdílení z Telče vánoční setkání našich zaměstnanců, které mělo charitativní podtext. V rámci tohoto setkání byly vybrány finanční prostředky, které putovaly na podporu činnosti organizace. Ta již 14 let pomáhá starým nebo vážně nemocným lidem. Mobilní specializovaná paliativní péče (domácí hospic) Sdílení zajišťuje rodinám, jež zasáhla nevyléčitelná diagnóza, aby nepřišly o vzácný čas, který mohou ještě strávit spolu. Dostupná je nepřetržitě 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Je až neuvěřitelné, s jakou ochotou všichni zúčastnění k této charitativní akci přistoupili. Během pár hodin se nám podařilo napěchovat zapečetěnou kasičku Sdílení až po okraj a výsledek nám vyrazil dech. Díky štědrosti zaměstnanců jsme mohli organizaci věnovat přes 45 tisíc korun. „Znovu vám všem děkujeme za úžasný nápad, skvělou organizaci, za zapojení, vstřícnost a především štědrost. Sdílení každoročně umožní zhruba 100 lidem na Telčsku, Dačicku a Slavonicku prožít své poslední dny či týdny doma mezi svými nejbližšími. Náš profesionální tým zahrnující zdravotní i nezdravotní profese pomáhá těmto lidem a jejich rodinám tuto nesmírnou „tíhu“ unést a přeměnit ji na čas, který mohou strávit ještě společně. Výtěžek sbírky využijeme na nákup potřebných léků a zdravotnického materiálu,“ komentuje výsledek sbírky Jana Tománková ze Sdílení, o. p. s. 

Jsme rádi, že alespoň tímto krokem pomůžeme rodinám v jejich nelehkém období. Bližší informace o činnosti organizace najdete na stránkách www.sdileni-telc.cz