Nové služby nejen pro živnostníky

1 min čtení

07.04.2020

Omezení pohybu, které mimo jiné přinesla vládní protipandemická opatření, komplikují i vyřízení některých důležitých úředních úkonů. Jsme proto rádi, že i naše společnost se podílí na rozšiřující se nabídce elektronických nástrojů, umožňujících mimo jiné získat finanční podporu těm, jejichž podnikání ze dne na den pandemie COVID-19 ukončila.

Jedním z nich je i výzva „Ošetřovné pro OSVČ“, v jejímž rámci bude na výplatu příspěvku uvolněno 100 milionů korun. Na zpracování žádostí, které lze podávat do 30.4.2020 (bližší informace zde), se podílí i spisová služba GINIS Ministerstva průmyslu a obchodu. Všechny žádosti jsou v ní evidovány a vyřizovány. Pro podání žádosti byl během několika dnů připraven speciální portál, kde vedle formuláře najdou zájemci i podrobný postup pro vyplnění a podání žádosti.

V případě, že nevlastníte datovou schránku a potřebujete žádost rychle vyplnit a odeslat emailem, potřebujete ji elektronicky podepsat. Ještě před několika týdny by se to neobešlo bez nutnosti navštívit některou z registračních autorit. Nyní je možné elektronický podpis získat pohodlně a bezpečně z domova. Společnost I. CA totiž začala nabízet vydání elektronického podpisu bez návštěvy registrační autority. Popis řešení najdete zde. Elektronický podpis pak můžete využít i při komunikaci s dalšími orgány státní správy a samosprávy.