Záleží nám na bezpečí našich zaměstnanců a zákazníků

2 min čtení

19. 10. 2020

Domov, místo které sdílíme se svými nejbližšími a které nás má chránit před nástrahami okolního světa. Věříme, že ve chvíli, kdy se za námi zaklapnou vchodové dveře, jsme v bezpečí. Opak bývá ale nezřídka pravdou. Aniž bychom měli sebemenší tušení, můžeme se stát obětí kybernetického útoku prostřednictvím nedostatečně zabezpečené webkamery. Ve společnosti Gordic je bezpečnost na prvním místě, proto jsme se rozhodli pořídit našim zaměstnancům i zákazníkům, v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti, speciální krytku určenou pro notebooky, tablety či mobilní telefony.

Kampaň Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti každoročně vyhlašuje agentura ENISA. Cílem projektu je podporovat povědomí o kybernetické bezpečnosti občanů, změnit jejich vnímání kybernetických hrozeb a poskytovat aktuální informace o zabezpečení prostřednictvím vzdělávání. Mobilní telefony, notebooky i tablety se staly součástí našeho života. Díky nim lze sdílet zážitky s rodinou i přáteli, i když jsou od nás vzdáleni i stovky kilometrů.

Tyto technologie sice propojují naše životy, ale také je ohrožují. Kvůli nedostatečnému zabezpečení webkamer se totiž kyberzločinci lehce dostanou k nevhodným záběrům, kterými mohou vydírat dotyčnou osobu. A protože se oběť bojí zveřejnění intimních materiálů, raději jim zaplatí nemalou částku. Přitom stačí udělat drobný krok v podobě pořízení bezpečnostní krytky, která zabrání nedobrovolnému snímání našeho soukromí. Pořídit si ji můžete na mnoha e-shopech za pár korun. Optická čočka elektronických zařízení poté bude sloužit pouze ve chvílích, když sami budeme chtít. Chraňme si své soukromí a pouštějme do něj pouze ty osoby, které chceme!