Nadělili jsme si další číslo časopisu Gorinfo

2 min čtení

22. 12. 2022

Pomalu odpočítáváme poslední dny letošního roku a v tomto období již tradičně vydáváme další číslo našeho časopisu Gorinfo. Tento odborný bulletin je dostupný pouze v elektronické podobě. Díky tomu se do něj můžete začíst kdykoliv a kdekoliv. Stačí jenom navštívit stránky www.gorinfo.cz a vnořit se do světa informací z oblasti digitalizace státní správy, kybernetické bezpečnosti a IT.

Ptáte se, jakému tématu jsme se tentokrát věnovali nejvíce? Velká část obsahu je věnována portálu občana, který je velkým přínosem nejenom pro obyvatele, ale i samotné úřady. Umožňuje totiž online platby místních poplatků či podávání žádostí. Úředníci zejména ocení odbourání manuálního přepisu údajů z formulářů.

Dále se dočtete, kam se stěhuje pražský Gordic, jakých akcí jsme se v posledních měsících zúčastnili nebo v jakých soutěžích jsme zabodovali. Píšeme také o tom, že naše společnost byla opětovně zapsána jako poskytovatel cloud computingu. Je tak uznána jako způsobilá pro poskytování cloudových služeb.

Povíme vám, jestli mají Češi zájem o digitální služby státu nebo jak jsme na tom v ČR s kyberbezpečností.

Zřizovatelé škol, úřadů nebo nemocnic jistě ocení radu, jakým způsobem mohou zmírnit dopady energetické krize. A v závěru vás opět vezmeme na cesty. Navštívíme totiž jedno zajímavé místo na Moravě, které se těší oblibě filmařů.

Takže se pohodlně posaďte, odpočiňte si od vánočního shonu a začtěte se do posledního Gorinfa letošního roku.