Gordic na konferenci Bakaláři představil spisovou službu GINIS

2 min čtení

21. 11. 2023

Pardubice hostily další ročník konference Bakaláři a společnost Gordic byla u toho. Již potřetí se stala partnerem této vyhledávané akce. Konference byla tentokrát zaměřena na ředitele škol a zúčastnilo se jí téměř 250 návštěvníků.  

Na programu byla třeba prezentace Petra Stieglera, vedoucího oddělení atestací eSSL z České agentury pro standardizaci, který promluvil na téma atestace spisových služeb. Právě spisové službě pro školy jsme se věnovali i na našem stánku a o bližší informace byl mezi návštěvníky značný zájem. Zástupce škol zaujala zejména plánovaná integrace spisové služby GINIS na školský systém Bakaláři.  

Z dotazů bylo znát, že ředitele trápí právě nejasnosti spojené s atestacemi spisových služeb. Jejich obavy jsme se snažili rozptýlit tím, že výběr správné spisové služby pro školu není tak složitý, jak se zdá. Společnost Gordic již dříve jasně deklarovala připravenost na atestace. Při výběru se stačí podívat na to, zda je spisová služba napojena na školský systém. Dále také na to, zda dodavatel poskytuje i další systémy pro školy, například pro vedení účetnictví nebo personalistiku a mzdy. Důležitá je totiž možnost propojení spisové služby s ekonomickým softwarem. Škole tak nevzniknou zbytečně vysoké náklady na integraci dvou cizích systémů.  

Návštěvníky u našeho stánku zaujaly především dvě věci. Zaprvé, naše řešení zjednodušeného podepisování elektronických dokumentů, a zadruhé to, že se jedná o aplikaci, kterou lze otevřít ve webovém prohlížeči a odpadá tak nutnost instalace na lokální PC. To také umožňuje odesílat odkazy na dokument prostřednictvím e-mailu. Díky tomu eliminujeme riziko nevhodného šíření souborů obsahující citlivé informace v přílohách e-mailů ukládaných na lokální disky. Odesláním odkazu je zajištěno, že dokument stále zůstává ve spisové službě a není ohrožen přístupem neoprávněných osob.