Známe vítěze! Objevte nejlepší projekty elektronizace veřejné správy v ČR

2 min čtení

23. 11. 2023

Magazín Egovernment připravil 18. ročník soutěžní sbírky projektů, které posouvají elektronizaci veřejné správy v ČR. Cílem akce s názvem Egovernment The Best je shromáždit iniciativy, které byly v rámci státní a veřejné správy v daném roce realizovány a mohou tak být inspirací pro ostatní. Svá želízka v ohni měla v soutěži také naše společnost. 

Jednotlivé projekty se mezi sebou utkaly v několika kategoriích - centrální projekty, krajské projekty, městské projekty a obecní projekty. Do 18. ročníku organizátoři přijali bezmála 50 přihlášek. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Praze v Obecním domě, kam se sjeli zástupci obcí, měst a krajů, aby se dozvěděli, zda právě oni v soutěži zabodovali.  

Výhercem v kategorii Krajské projekty se stal Kraj Vysočina a Plzeňský kraj s projektem Hostingová infrastruktura kraje Vysočina a Plzeňského kraje. 

Výhercem v kategorii Městské projekty (města a MČ) se stal Magistrát hlavního města Prahy s projektem Připomínkování územního plánu a územních studií na Portálu Pražana. 

Výhercem v kategorii Obecní projekty se stala obec Radenín s projektem Modernizace výběru obecních poplatků. Cenu převzal Jan Fišer, starosta obce Radenín a Jiří Rada, Senior metodik – konzultant, KMS software s.r.o. GORDIC Distributor. 

Výhercem v kategorii Centrální projekt roku se stal ÚHOS – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže s projektem Systém pro vzdálený přístup do správního spisu. Cenu převzal Tomáš Vymětal, bezpečnostní ředitel ÚOHS společně s Jaroslavem Hanákem, ředitelem pobočky Gordic Brno. 

Všechna umístění v kategoriích si můžete prohlédnout na webu Magazínu Egovernment. 

Všem zúčastněným děkujeme a výhercům blahopřejeme. Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme společně posouvat digitalizaci ČR.