Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Blansko: Na webu města zájemci rozkliknou rozpočet

Stav a vývoj rozpočtu. Čerpání výdajů a plnění příjmů. Stačí několik kliků a návštěvníci webu města Blanska mají přehled o jeho hospodaření. Blanenští nedávno spustili službu rozklikávacího rozpočtu.
Zanedlouho chtějí na internetové stránky umístit také mapu, kde by se zobrazovaly investice města v konkrétních lokalitách. „Rozklikávací rozpočet je součástí nových úprav našich informačních systémů. Jedná se o přehlednou a srozumitelnou formu prezentace ekonomických dat. Umožňuje návštěvníkům našich stránek sledovat hospodaření města z různých úhlů pohledu zejména v oblasti rozpočtu a účetnictví," uvedl blanenský místostarosta Jiří Crha.

Blansko.jpg
 
Data Blanenští aktualizují jednou měsíčně. „Lidé tak uvidí vývoj hospodaření města v průběhu celého roku. Díky této aplikaci si každý může zjistit rozdělení výdajů města v jednotlivých oblastech. Například v dopravě, bydlení, úpravy zeleně a dalších," dodal Crha s tím, že přístupné jsou i náhledy starších rozpočtů a jejich čerpání. Zájemci se mohou podívat na rozpočty Blanska od roku 2013.
 
Na webu Blanska se také od podzimu zobrazuje přehled dotací udělených městem v oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti, v sociální oblasti a dalších. A k nim uzavřené smlouvy.
 
Pokud chtějí lidé na úřadě vyřídit něco po telefonu, na webu města vidí, zda je úředník v kanceláři, nebo ne. „U jmen v telefonním seznamu jednotlivých odborů městského úřadu je barevné kolečko. To signalizuje, zda je úředník na pracovišti. Zelené znamená, že je dostupný, červené, že je mimo kancelář. Stav se aktualizuje každých pět minut," řekl webmaster Stanislav Mrázek.
 
Autor: Jan Charvát
Zdroj: http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/na-webu-mesta-zajemci-rozkliknou-rozpocet-20160102.html

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr