Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

SMART CITY EXPO: Chytrá řešení pro chytrá města na jednom místě

V úterý 6. prosince 2016 proběhla v prostorách PVA EXPO PRAHA konference SMART CITY EXPO 2016 zaměřená na využití inovativních technologií ve městech.
Mezi hlavní témata konference patřila například energetická efektivita a odolnost, čistota a odpady ale i oblast financování a legislativy. K vidění byla i řada zajímavých ukázek technologických řešení, včetně případových studií z již funkčních projektů.

Konferenci zahájila úvodním slovem primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, která krátce pohovořila o tématu smart cities a zmínila, jako důležitá jsou pro efektivní řízení města data. "Budovat smart city, to znamená řídit město podle reálných dat a s jejich pomocí poskytovat našim občanům ty nejlepší služby," uvedla pražská primátorka.
 
Prezident ICT UNIE Zdeněk Zajíček zmínil, že technologie nám dávají šanci být kvalifikovanější, rychlejší a moudřejší při rozhodování, ale pořád jsou to jen technologie, které můžeme využívat, pokud víme, kam chceme jít. "Můžeme vyměnit servery, můžeme vyvinou další chytré aplikace, nasadit chytré kamery na ulice, ale pokud nebudeme vědět kam jdeme a proč to potřebujeme, tak to bude jen implementace těchto krásných zařízení bez toho, aby nám to přineslo nějaký efekt. To platí jak pro eGovernment, tak pro smart cities," dodal Zdeněk Zajíček.

f1-550.jpg
Václav Pávek během své prezentace na téma “Chytrý otevřený úřad: transparentní, interaktivní a s vystavenými daty“

Václav Pávek, ředitel odboru Smart Cities & Regions, pohovořil na téma "Chytrý otevřený úřad: transparentní, interaktivní a s vystavenými daty“. V rámci své prezentace účastníkům konference sdělil zajímavé informace z prostředí veřejné správy v ČR, promluvil o otevřených datech a rozvedl pojem interaktivní úřad.

„Pojem smart cities není o ničem jiném než o tom, že zkvalitníme život občanům, že zkvalitníme prostředí podnikatelům, že zkvalitníme naše životní prostředí a že se nám bude ve výsledku lépe žít,“ řekl Václav Pávek. 

Fotogalerie

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr