Věříme v jiný způsob řízení
567 309 136

Nové technologie i výměna zkušeností na konferenci Chytrý a bezpečný kraj

Poslední únorový den se v hotelu Fabrika v Humpolci uskutečnila konference Chytrý a bezpečný kraj. Jak už název napovídá, snažili jsme se představit naše produkty a služby, která mohou krajským úřadů pomoci v budování chytrých a bezpečných řešení. A to jak pro úřady samotné, tak pro celé regiony a jejich obyvatele.
Účastníky z řad pracovníků krajských úřadů přivítal ředitel strategického rozvoje Marek Řezáč. Nastínil další směřování firemního vývoje, který reaguje na obecné technologické a společenské trendy. Jaroslav Hanák pak ocenil přínos krajů k rozvoji elektronizace celé země i zhodnotil historii i současnost vzájemné spolupráce.

 „Vnímáme aktivity vedení krajů směřující k budování smart regionů i nové povinnosti vyplývající z klasifikace ekonomik a spisových služeb krajských úřadů jako významných informačních systémů. Jsme připraveni pomoci i v tomto směru,“ připomněl Hanák s odkazem na nové vývojové směry firmy v oblasti internetu věcí nebo kybernetické bezpečnosti.

_DSC9757.jpg

Vedoucí metodického týmu účetnictví a rozpočtu Bohumír Čech pak ve své přednášce „Ekonomika pod drobnohledem“ pohovořil o legislativních změnách a novinkách roku 2017 a upozornil na některé vybrané paragrafy týkající se rozpočtové odpovědnosti.

Bezpečnostním aspektům provozu informačních systémů a ochraně osobních dat se věnoval technický garant platformy KYBEZ Jan Dienstbier: „Systém je tak bezpečný, jak bezpečný je jeho nejslabší článek,“ zdůraznil význam zvyšování povědomí uživatelů o bezpečnostních rizicích. Novou výzvou pro provozovatele systémů je bezesporu tzv. Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které vstupuje v platnost už 25. května 2018 a přináší vysoké pokuty za její porušování.
V programu konference dominovala dále témata jako eIDAS, elektronická důvěra, portál občana a jeho nové manažerské pohledy a elektronický proces nebo technologie HDL pro efektivní správu budov či veřejných prostor.

_DSC9812.jpg
Schvalovací proces s využitím Elektronické podpisové knihy představili Zuzana Pločková a Miroslav Wolf

Oživením akce byla vystoupení hostů. Tomáš Vašica, vedoucí odboru informatiky Moravskoslezského kraje se podělil o zkušenosti s fungováním systému GINIS a o náměty k jeho vylepšení a rozvoji. Vedoucí oddělení podpory řízení Zlínského kraje Radek Šipka představil reporting o správních řízeních na bázi datové kostky. Díky systematickému přístupu k agendě, která představuje necelou polovinu výkonů úřadu, disponuje kraj analyticky vyhodnotitelnou strukturou informací a hlídá termíny jednotlivých řízení. 
 

Fotogalerie

Marek Řezáč, ředitel strategického rozvoje Jaroslav Hanák, obchodní ředitel Bohumír Čech, vedoucí metodického týmu účetnictví a rozpočtu Jan Dienstbier, technický garant platformy KYBEZ Miroslav Čejka, hlavní metodik spisové služby

Zprávy GORDIC

Zobrazení dle typu:
  • Aktualizace software
  • Metodologie
  • Zprávy vlastní
  • Zprávy cizí
  • Řešení
Potvrdit výběr